21 Aralık 2010 Salı

Peynirli milföy böreği...Geçtiğimiz günlerde canım börek istedi. Malum benim gibi çalışan bayanlar için el altında hazır olarak bizleri bekleyen milföy hamuru... Baktım birazda peynirim var. Hemen işe koyuluverdim. Benim gibi becerisi az arkadaşlarım için güzel bir tarif.

1 paket milföy hamuru ve 100 gr peynir ile yapabileceğimiz basit bir börek. Önce milföyleri açıp içerisine resimde görüldüğü gibi peyniri yerleştirdim. Sonra kenarlarından 4-5 mm inceliğinde kestim. 2 parça yeterli geldi bana. Üçgen bir tarzda yuvarlayıp bunları sıkılaştırmak için o kestiğim şeritleri üzerine sardım. Fırın tepsisine yerleştirdiğim böreklerin üzerine yumurta sarısını sürüp fırına verdim. Belki herkesin yapabileceği bir börek ama görsellik benim için çok mühim. Bence güzel oldu. :))

Afiyet olsun.

4. Blog yazarları toplantısı...

4. blog yazarları buluşması afişi

Mükemmel lezzetler...

Aylin Hn. ve blogcu dostlarım...

Farkında olmadan çekildiğim müthiş an... :))

Sevgili Yasemin Sungur hanımefendi


Kalamış Moss Marine Cafe'de yapılan 4. Blog Yazarları Buluşması'nda tüm blogger arkadaş ve dostlarımla birlikte geçtiğimiz pazar günü bir araya gelmekten inanılmaz keyif aldım. Sevgili Aylin Hn. ve blogcu arkadaşlarımın hazırladığı bu etkinlik bizi bir araya getirdi. Ben bu etkinliğe son anda bir işimin iptali üzerine katılabildim. Ve iyi ki katılmışım. :))

Can arkadaşım Sevil (birdemliksohbet), Neval (limonlukek) ile beraber buluşarak katıldığım ve pazar gününün mükemmel geçtiği etkinliğin devamı dileğiyle...