6 Temmuz 2012 Cuma

Activar AC-11 blogger etkinliği...

"Eski dost düşman olmaz." diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Ben küçükken denize gittiğimiz zaman plajdaki insanların güneşlendiğini görürdüm. O dönemler bildiğimiz güneş yağı ve kremleri kullanılırdı. Ve insanlar güneşte kalmanın etkilerinin çok iyi olduklarını söylerlerdi. Ben zaten kumda oynarken onlar kadar yanıyordum. Büyümeye başladıktan sonra yok efendim ozon tabakası delindi, yok güneşin kötü etkileri derken neredeyde sokağa çıkma yasağı uyguluyorum kendime öğle vakitleri özellikle. :) Cilt hastalıkları da aldı başını gidiyor malumunuz.

Kozmetik ürünleri satan mağazalara gittiğim zaman herkes kendi ürününün en iyisi olduğunu ve şu kadar bu kadar koruyucu faktörler diyerek benim kafamı karıştırıyorlar ve hiç almıyordum. Belki de hayatımda tek yaptığım krem el kremi kullanmaktı. Geçtiğimiz sene tatile çıktığım zaman ilk kez güneş lekeleri ile tanıştım. Doktora veya bu konulardan sıkıntısı olan insanlara danıştığımda bana bu tarz ürünlerin sonuç vermeyeceğini ve sadece bundan sonra gelebilecek lekelere karşı küçük bir oranla koruyucu olabileceklerini söyledi. Canım bu konuya çok sıkıldı fakat yapabilecek birşey de yoktu. Zaten etkisi olmayacak bir ürünü almamın ne manası vardı. Şapka kullanmaya başladım. :) Bir süre önce bir arkadaşım bana Activar kullandığını ve tedavi gördükten sonra ne denli sonuçlar aldığını uzun uzadıya anlatmıştı. Kullanmaya ilk kez heyecan duyduğum bir ürün oldu Activar cilt bakım kremi.
30 Haziran cumartesi günü Activar AC-11 blogger etkinliği için bir araya toplandık. Sn. Dr.Yaman Er beyefendinin ve Sn. Yeşim Terzioğlu'nun yönetimindeki etkinliğimizde Yaman bey bizlere güneşten korkmamamız gerektiğini bu etkilerin cilt bakım kremleri yardımıyla güneşin faydalarını vücudumuza alabileceğimizi anlattı.

AKILLI FORMÜL
İçindeki Cuivridon® sayesinde cildi besleyen sebumu incelterek yüzün kuru ve yağsız bölgelerine de yayılmasını, o bölgelerin de beslenmesini, böylece yüzün yağ dağılım dengesini sağlar.

Hem yağlı hem de kuru ciltlere uygun tek formülde etkilerini birleştiren “AKILLI FORMÜL” özelliğine sahiptir. Hassas ciltlere de uyan bir formül içerir.

Aynı formülde gözaltı morlukları, göz altı torbaları ve ifade kırışıklıklarını azalmak için geliştirilmiş mükemmel bir Göz Çevresi formuna da sahiptir.

Anti-oksidan etkiler gösterir, ACTIVAR®’ın formülünde C Vitamini, E vitamini, Co enzim Q-10, alfa lipoik asit, beyaz çay ekstresi gibi çok güçlü anti-oksidanlar vardır. Buradaki C vitamini bir çok anti aging formülden farklı olarak yağda erir forma dönüştürülmüştür. Bu sayede diğer formüllerden farklı olarak cilt altına inebilir.
Formülünde hiçbir anti-aging üründe olmayan bir ekstre (AC-11®) bulunur. ACTIVAR® anti-oksidan korumanın ötesine geçerek, DNA hasarlarını azaltmayı hedefleyen tek anti-aging üründür. Bu nedenle "YENİ NESİL" anti-aging ürün olarak sınıflandırılır. AC-11®’in hücredeki doğal DNA onarıcı sistemin kapasitesini artırdığı gösterilmiştir. DNA hasarları: yaşlanma ve dejenerasyonun sebebidir. Yani yaşlandıran zaman değil, onarılamadan biriken DNA hasarlarıdır. ACTIVAR® anti-oksidan korumanın ötesine geçerek, vücudun doğal DNA onarımını artırmayı hedefleyen tek anti-aging üründür. Bu nedenle “YENİ NESİL” anti-aging ürün olarak sınıflandırılır. ACTIVAR® her biri tek başına kullanıldığında bile marka olmuş çok iyi kozmetik maddelere aynı anda sahipken,
ayrıca içerdiği AC-11® ile bu gün var olan tüm cilt bakım ürünlerinin önüne geçer. AC-11® Japonya’da ilk piyasaya verildiği 2009 yılında en çok kullanılan ilk 10 kozmetik madde içine girmiştir.
                                                 
Aynı formülde hem anti-aging hem de günlük cilt bakım özelliklerine sahiptir.
Makyaj malzemeleri ve güneş koruma ürünleri ile geçimlidir.
Ayrıca:
- Güneş koruyucu ürünlerin etkilerini artırır.
- Yapılan kozmetik uygulamaların etkinliğini ve kalıcılığını artırır.
- Göz çevresinde tek formülde üçlü etki sağlar.
- Makyaj ürünleri ve güneş koruyucularla geçimlidir.

ACTIVAR NEDEN TEMEL CİLT BAKIM ÜRÜNÜDÜR?
Çünkü: Aynı formülde hem anti-aging hem de günlük temel cilt bakım özelliklerine sahiptir. Makyaj malzemeleri ve güneş koruma ürünleri ile geçimlidir. Bu nedenle ACTIVAR® “TEMEL CİLT BAKIM” ürünüdür. Cilde zarar veren; özellikle UV ışınların ve kimyasal ajanların o anda verdikleri zararları azaltıp, sonrasında da oluşan hasarların onarımını destekler. Cildi ve cilt altı dokuyu onaran, cilt altını kalıcı şekilde destekleyen vücudun kendi kollajenini ürettiren, içerdiği AC-11® ile yaşlanmayı geciktiren benzersiz bir formüldür. Üç formu ile anti-aging etkilerin yanısıra, çok iyi ve kalıcı bir nemlendirme sağlar,Kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur,Doğum lekeleri de dahil cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olur,Cilt altı dokuyu destekler, güçlendirir. Gözaltı morlukları, torbalarını ve ifade kırışıklıklarını tek ürünle azaltmaya yardım eder.

TEMEL CİLT BAKIM Ürünü olma farklılığını aşağıdaki temel özelliklerden alır;

• Güneş koruyucu ürünlerin koruyuculuğunu artırır, güneş koruyucularla birlikte uygulandığında, güneşin zararlarından ve yaşlandırıcılığından koruyucu etkilerini artırır.
•Makyaj ürünleri ile kullanılabilir akma yapmaz,
• Yapılan kozmetik uygulamaların etkinliğini ve kalıcılığını artırır,
•Artan kollajen sayesinde cildi taşıyan ve sarkmalara karşı duran cilt altı matriks yapısını güçlendirir.
•Aynı zamanda içerdiği MDI kompleks sayesinde oluşan yeni ve güçlü kollajenin parçalanmasını yavaşlatır. MDI kompleks balık kıkırdağından elde edilen bir koruyucu enzimdir.
•Bu sayede kullanım ve kozmetik uygulamaların sonuçları daha belirgin ve kalıcı olur. 
Cilt bakım kremleri şöyle:
Gündüz Kremi
Gece Kremi
Göz Çevresi Kremi
Activar AC-11 Kapsül


Bu bilgiler ışığında kullanmaya başladım ürünleri. Kapsülü de en yakın zamanda kullanmaya başlayacağım. Cilt kremlerinde Yaman Bey demişti geceden sabaha etkisi görünmeye başlar diye. Gerçekten hakkı varmış müthiş bir ürün. Gece uyumadan yüzümü yıkayıp kuruladıktan sonra göz çevresi kremi ve gece kremini sürüp uyuyorum. Bebek gibi kalkıyorum sabah. Sabah uyanınca da yine gece çevresi kremi ve gündüz kremi birlikte. Tüm gün yüzüm ışıl ışıl. Sihirli değnek değmiş gibi. :)
Dr. Yaman Er ve Yeşim Terzioğlu'na çok teşekkür ederim. Ayrıca bu etkinliğe beni dahil eden Senem'e çok teşekkür ederim. :)