25 Şubat 2013 Pazartesi

Mmy Tantuni blogger etkinliği...

Benim annem doğma büyüme Mersin'li. Küçüklüğümden bu yana gidip yediğim bu lezzeti yine Mersin'de yetişmiş, oranın birebir damak tadını İstanbul'a taşıyan Mmy Tantuni ile blogger etkinliğinde bir kez daha tattım. Mmy Tantuni'nin Genel Müdürü Yıldırım Şimşek ile gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik son günlerin en lezzetli etkinliği idi benim için... Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi özel bir tadı olan tantuninin özel bir sunumu var. Domates, yeşillik, soğan ve biberle soslanmış malzemenin etin yağına batırılmış ekmeğin içine konup servis edilmesi en cezbedici yönü. Tabi tüm personelin güler yüzü bu günümüze büyük katkısı oldu.
Tantuni ustası

Kabak tatlısı ve ayva tatlısı...
Blogger dostlarım.. :)
TANTUNİ: Arap kökenli bir kelime olup Akdeniz bölgesinin Mersin iline ait yöresel bir yemektir. Dana tranç etinin yağsız ve sinirsiz hale getirilip, küçük küçük doğranıp haşlandıktan sonra terbiye edilip son olarak da soğan, domates, maydanoz, ayçiçek yağı ve baharatlarla harmanlanıp DÜRÜM, YARIM EKMEK veya arzu edildiği şekilde sunulan bir yemektir.

MMY Tantuni Değerleri
• Güvenilirlik ve Deneyim,
• Temizlik ve Hijyen
• Yüksek sorumluluk duygusu,
• Kalite bilinci,
• Sürekli gelişim inancı,
• İş ahlakına bağlılık,
• Müşteri beklentilerini aşan katma değerli iş birliği değerlerine sahiptir.

MMY TANTUNİ'yi tanıyacak olursak; 1998 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Bir aile yapılanmasına sahip olan firma MMY Tantuni ismini yönetim kurulu başkanı Mevlüt ŞİMŞEK’in çocukları olan Muhammet, Mert ve Yağmur’un (MMY) baş harflerinden almıştır... Bugün büyüyen ve güçlenen yapısıyla MMY Tantuni, 5 şube ve 50 personeli ile İstanbul’da tantuninin idolü olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Sahip olduğu yenilikçi ve atılımcı ruh ile MMY Tantuni, rekabeti arttırıcı bir misyon üstlenerek sektöre canlılık kazandırmaktadır.
Bizlere bu günü yaşatan başta Yıldırım Bey olmak üzere tüm Mmy Tantuni personeline çok teşekkür ederim...

facebook.com/tantunimmy
twitter.com/mmytantuni
facebook.cm/sansliKonuk
twitter.com/sansliKonuk

Merkez: Cemal Ulusoy Caddesi Basın EkspresYolu No: 21 ( BP Benzin istasyonu içi) Yenibosna
Şube: Starcity AVM içi Yenibosna
Şube: Airport AVM içi Çobançeşme- Yenibosna