20 Mart 2013 Çarşamba

Kış salatası

Babam rahmetlik restaurant işletmiş ve belli bir müddet sonra garsonluk yaparak hayatını idame ettirmiş bir adamdı. Annem yemeği yetiştiremediği zaman ben küçükken o salatayı yapardı. Ve şef aşçılar gibi özenli salatalar yapardı. Belli bir zaman sonra salatalar için benden yardım istedi ve salata benim öz işim olmuştu. Salata tarifim bloğumda pek olmamasına rağmen bu kışın sebzelerinden ve yeşilliklerinden oluşan salatayı babamdan öğrendiğim gibi size tarifini yazıyorum. :) İnşaallah beğenirsiniz...
Malzemeler:
3 yaprak kırmızı lahana
2 yaprak beyaz lahana
1 bağ tere
1/2 bağ roka
1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
1 tane limon
1 tatlı kaşığı kuru nane
1/2 çay kaşığı tuz
1 yemek kaşığı elma sirkesi


Hazırlanışı:
Tüm malzemeleri ayrı ayrı yıkayıp derin bir kapta doğrarız. Üzerine sosunu yani baharatları, limonu, zeytinyağı ve sirkeyi karıştırıp dökeriz. Mümkünse kayık tabağa koyarak servis yaparız...
Püf noktası bana göre salatada şöyle; sert olan lahanaları bıçak ile roka ve tereyi ise elimizle bölmek vitaminini barındıracaktır. Ayrıca sosunu üzerine teker teker değilde hepsini birden bir kapta hazırlayıp dökersek her tarafına yayılacağını sonucunu deneye deneye öğrendim.

Afiyet olsun.

Karaca blogger etkinliğimizi gerçekleştirdik..

16 Martta Karaca’nın düzenlediği blogger etkinliğinde Emre Karaca’dan Cookplus’ın ve Harikalar Mutfağı’nın öyküsünü dinlemek için bir araya geldik. Sektörde 50 yıllık geçmişi olan Karaca’nın bu tecrübesini mutfakta e-ticaret alanına taşıma düşüncesi Cookplus’ın doğmasını sağlamış.
etkinlikler, karaca cookplus
Mutfakta e-ticaret denildiğinde akla gelen ilk marka olan Cookplus geniş ürün yelpazesi, avantajlı kampanyaları ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile sektörde hızla büyüyor. Ayrıca Cookplus, Harikalar Mutfağı ile harika bir mutfağın sırrını açıklıyor. Türkiye’nin önde gelen yemek bloglarından içerikleri Harikalar Mutfağı’nda bir araya getirerek zengin bir tarif havuzu kuruyor ve biz bloggerların birçok kişi tarafından keşfedilmesini sağlıyor.
Cookplus ve Harikalar Mutfağı ile tanıştığım için muyluyum. En kısa sürede sizin de tanışmanız dileğiyle…