20 Ekim 2013 Pazar

Erzincan'lı blog yazarları buluşması...

Biliyorsunuz bayramdan 10 gün evvel abimlere Erzincan'a gittim. Tabi gittiğimi sosyal medyadan görsellerle duyurdum. Sevgili www.hunerlieller.net sitesinin sahibi arkadaşımında buraya geleceğini kendisinden öğrendiğim zaman çok sevindim ve bir buluşma tertip ettik. Bu buluşmayı da sevgili blog yazarlarından oluşursa sohbet etme ve bilgi paylaşımı bakımından çok faydalı olacağını düşündük. Malum blog yazarı olmak artık çok zor. Ve bir sürü güzel yanları olduğu kadar sıkıntıları da mevcut. :)
Bu güzel günde sağolsunlar katılımcı blogger arkadaşlarımız ile çok güzel bir gün geçirdik. Yeni blog dostlarım oldu. :)
Bu güzel günün fotoğrafları...

Evin Döner Erzincan'ın hoş mekanlarından bir tanesi. Birçok şubesi var. Ben ilgi alakalarını ayrıca servislerini çok beğendim. Döneri bir harikaydı. :)

Meşhur blogger pozu. :))))
Yıllardır tadına şahsen ve ailecek doyamadığımız Selva makarnasının yanısıra yeni çıkan (ıspanaklı) sebzeli mantısı ve de bir devrim olan şehriyeli pilavlık bulguruna bayıldım.  Sebze yemeyen çocuklar için harika bir ürün ıspanaklı mantısı oldukça lezzetli görünüyor. Selva'ya buradan kocaman bir teşekkür etmek istiyorum. Bizlere gönderdiği ürünler için ve de etkinliğimize renk kattıkları için çok çok teşekkür ederim. Birtanesiniz... :) Ayrıca unlarınız bir harika. Sürekli mutfağımda bulunduruyorum. Herkese kaliteli unlarını tavsiye ederim.
Dr.Oetker yılların markası. Sanırım birçok ürününü kullandık. Benim en favori ürünüm Dr.Oetker kabartma tozu. Evimden hiç eksik etmem. Vanilyası da keza o şekilde. Yalnız bana gönderilen ürünlerin mutfağıma oldukça renk katacağı kesin. Çünkü Vanilin'i damla sakızlı yapmışlar. Evde pratik şekilde yapabileceğimiz köstebek tatlı, Çanakkale yöresinin Höşmerim'i, Tavukgöğsü / Kazandibi. Keklerden Limonlu ve Çikolatalı Kek, Mozaik Pasta, yapmaya sabırsızlandığım Şu - Ekler hamuru, Limonlu ve Şeftalili Dr.Oetker Ice Tea, pişirmeden yapılacak çikolatalı ve vanilyalı Tatlı Sos, Puding, ve Vanilya Parçalı Sos. Ayrıca yeni yıl için ve tarifler içeren iki tane kitapçık. Tüm ürünlerini tek tek deneyimleyip sizlere tarifler paylaşacağım. :) Teşekkürler Dr.Oetker.
Estuz'un ürünlerine bayıldım. Sofralık tuzlarının yanı sıra, sodyumu azaltılmış iyotlu tuzundan, baharatlı tuzuna, iyotsuz tuzuna kadar birçok ürününden bizlere hediye göndermiş. Hepsini tek tek kullanıp fikrimi ara ara bloğumda paylaşacağım. :)
Becel bir süredir pratik şişelerde yumuşak (sıvı) formda tereyağı üretmeye başlamıştı. Sağolsunlar etkinliğimize destek vermek için göndermişler. Bunların zeytinyağlı olanları da var. Ben çok seviyorum. Özellikle tereyağı kullanılacak olan hamur işlerinde tereyağını eritmeye gerek duymadan direkt kullanıyorum. Tavsiye ederim. :)
"Makarna Lütfen" bir süredir sebzeli makarnaları ile piyasada ismini kısa sürede duyuran farklı bir marka. En kısa zamanda bu küçük ürününü deneyimleyip paylaşacağım inşaallah. Kendilerine buradan teşekkür ederim. :)