24 Ocak 2014 Cuma

Sağlıklı ve dinç nesiller için Pilates...

2006 Şubat ayından bu yana bıkmadan sıkılmadan sporun birçok dalı ile ilgilendim. Özellikle aerobik, fitness, step, yüzme ve pilates. Pilatesi çok merak etmiştim ve hemen güzel bir mekanda pilatese başladım. Başlarda çok zor gelmişti fakat zaman geçtikçe alışıyor ve keyif alıyordum. Sonra yüzme girdi hayatıma ve 2008'den bu yana hiç aralıksız yüzüyorum.
Sevgili sosyal medya uzmanı Ohannes Kan'ın daveti üzerine katıldığım bu blog yazarları için düzenlenen özel etkinliğe davet edildiğimde çok heyecanlandım. Sevdiğim bir spor dalını tekrar yapacaktım. Papistanbul - Pilates & Pilates İstanbul daha önce ismini duyduğum fakat gitmediğim bir özel spor konsepti... 
pilates, papistanbul, pilates & pilates istanbul, papistanbul pilates & pilates istanbul, pilates yapılacak mekan, spor tesisi, nişantaşı

Aletli pilates malzemeleri var mekanda. Adlarını şimdilik bilmiyorum ama gidip mekanda tekrar pilates yapınca isimlerini öğreneceğim. :)
Hocalarımızın eşliğinde yaptığımız pilatesin ders sonunda şunu farkettik ki blogger dostlarla biz daha önce pilates yapmamışız. Gerçekten çok etkin ve doğru bir teknikle yapılıyordu. Zaten salonlarda sadece pilates bandı ve pilates topu kullanılıyor. Ben aletlisini hiç görmemiştim. :) Bir salonda her aletin olması harika bir sonuca ulaştırıyor insanı...

Erkan hoca ile kick boks ve teknikleri üzerine hareketler öğrenip yakın dövüş üzerine deneyimler yaptık. Gerçekten artık kendime daha çok güveniyorum. :)

Ali Kemal hocamız ile yaptığımız salsa ile günü tamamladık. Harika figürler öğrendik.

Rehabilitasyon ve pilates, aletli pilates, mat pilatesi, hamilelik ve doğum sonrası pilates, çocuk pilatesi, bosu pilatesi, yaşam koçluğu, NLP, Hatha yoga, hamile yogası, asthanga yoga, çocuk yogası, TRX, cardio gibi birçok pilates ve yoga çeşitlerini bir arada bulabileceğimiz bir ortam.

Yağmur Kadife hanım ve ekibine, Ohannes Kan'a ve tüm blogger arkadaşlarıma bu güzel günü yaşattıkları için çok teşekkür ederim. :)
Ulaşım ve iletişim için:

Pilates & Pilates Istanbul
Abdi İpekçi cad. Side apt.
No:53 K.4 D:9  Nişantaşı / İstanbul
Telefon: (0212) 231 5887
E-posta: info@papistanbul.com
http://www.papistanbul.com

2 yorum :

 1. Bu güzel günü yaşamama vesile olduğundan dolayı ve nazik davetin için teşekkürlerimi gönderiyorum…
  Nezih bir mekanda güzel insanlarla tanışmak değerli eğitmenler eşliğinde spor ve dans faliyetinde bulunmuş olmak çok güzeldi…
  Ne güzel özetlemişsin eline emeğine sağlık...
  Seni tanımaktan ayrı bir keyif aldım Yağmurcum…
  Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 2. Canım güzel yorumun için çok teşekkür ederim. Gerçekten ben de seni tanıdığıma çok sevindim. Bir araya gelmemize vesile olan Papİstanbul'a ve Ohannes Kan'a çok teşekkür ederim. En yakın zamanda ben de blog ziyaretine geleceğim. Sevgiler. :)

  YanıtlaSil

Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Yine beklerim.