31 Mayıs 2014 Cumartesi

"Weber Stephen ile Farklı Tatlar" etkinliği...


13 Mayıs 2014 Salı günü EKS Mutfak Akademisi’nde gerçekleştirdiğimiz ‘Weber Stephen ile Farklı Tatlar’ etkinliğinde bloggerlar ile EKS'de buluştuk. Barbekülerde Baharatlı Tavuk Kanat, Rozbif, Kasap Köfte, Jasmin Pilavı, Pizza ve Babagannuş yaptığı etkinlikte eğlenceli dakikalar yaşadık.

Barbekülerin lezzet kadar sağlıklı ve bilinçli kullanımın önemli olduğunun altını çizen şefler, katılımcılara barbeküde sağlıklı pişirme yöntemlerini anlattı. Barbekülerde yemeklerin pişirilmesinden sonra yemeklerin tadımıyla devam eden etkinlik, bizlere sertifika verilmesiyle son buldu. Barbeküleri birebir kullanarak deneme fırsatı yakaladık ve barbekülerde farklı tarifler hazırlayarak barbekülerin kullanım kolaylığını test ettik.Weber Performer Original GBS Kömürlü Barbekü
Weber Performer Original GBS, et yemeyenlere ya da farklı barbekü keyfi tatmak isteyenlere, 57 cm ızgara çapıyla 8 dakikada kolaylıkla pizza pişirme imkanı sunuyor. Etin yanında pilav yemeği tercih edenlerin severek kullandığı Weber Performar Original Gbs kömürlü barbekü, birçok işlevi aynı anda yapabiliyor. Sağğınıza tasarımıyla önem veren Weber, yiyeceğin ısıyı direk almasını engelleyerek, daha sağlıklı bir barbekü keyfi sunuyor.  Kullanıcının zevkine göre meyve ve tatlı da pişirilebilen Original Gbs kömürlü barbekü, birden çok işlevi sayesinde yemek keyfinin her aşamasını tek başına yapabiliyor.

Weber Performer Original GBS, ısı emniyetli kapak sapıyla ufak kazaların önüne geçiyor. 57 cm ızgara çapı, krom kaplı katlanabilir mangal ızgarası ve dayanıklı yüzey kaplamalı katlanabilir tezgahı ile kolay kullanım imkanı sunarken, 10 yıl garantili kapak ve barbekü haznesiyle de kalitesinden ödün vermiyor. Kırılmaya ve iklim koşullarına dayanıklı Weber Performer Original GBS, kapağındaki termometre ile barbekü içerisindeki ısı kontrolünü sağlıyor, su geçirmez, ateşe ve paslanmaya dayanıklı kapağıyla uzun vadeli kullanıma imkan veriyor.

Weber Spirit E-210 Gazlı Barbekü
Spirit E-210 Classic gazlı barbekünün aşağı katlanabilir yan tezgahları hem taşıma esnasında hem de kullanım sonrasında yerden tasarruf sağlıyor. Kilitlenebilir özelliği ile kırılmaya ve tüm dış ortam şartlarına uygun tekerlek yapısı sayesinde mangal keyifleri kolayca evlerin dışına taşınabiliyor.

Weber Gurme serisinden porselen emaye kaplı döküm demir barbekü ızgarası ile aromalar ve profesyonel mangal işaretleri oluşturabiliyor. Yine porselen emaye kaplı döküm demir ızgara tavası ise kızartma sırasında ızgara edilen ürünün suyunu ve tadını yiyeceğe katıyor ve bu sayede kurumayı önlüyor. Sebze, karides, kızartma patates vb. gibi küçük yemekler için komple yeni pişirme ve ızgara olanakları oluşuyor.
Ev sahipliğini yapan şefimiz Eyüp Kemal Sevinç ve tüm EKS mutfak akademisi ekibine, Weber Stephen'e herşey için çok teşekkür ederim. Bilgilendirici ve deneyimleyebildiğimiz bir gün oldu. :)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Yine beklerim.