20 Şubat 2015 Cuma

"14 Şubat 14 Sevgi Kadını" etkinliğimiz....

2014 yılının son aylarından bu yana hazırlığına uzaktan / yakından şahit olduğum özel bir güne davet edildim. Özel organizasyonlara dahil edilmek sanırım herkes gibi benimde hoşuma giden ve özel hissettiren bir durum.

Bir önceki Garden Event etkinliğini de üstlenip güzel bir organizasyona imza atan sevgili Pınar Şenoğlu ve Nihal Yeşiltaç Oran arkadaşım sağolsunlar davet ettiler bu blog yazarları etkinliğine. Tabi özel bir gün seçmişler "14 Şubat".

Mekan Sürmeli Otel olarak seçilmişti. Gidişim biraz sıkıntılı oldu. Koştur koştur. Elimde afiş. Bu arada hanımlar etkinlik için kullanılabilecek logo ve tüm grafikleri kendim hazırladım, hem de büyük bir keyifle. :)

Mecidiyeköy'de buluşup Yasemin (biricit cons) ile birlikte mekanı bulduk.

"Paşabahçe Gurme Projesi" ile her çay için farklı bardak...

Paşabahçe bir süredir farklı tasarımları ile gözümüzü dolduruyor. Geçenlerde bu paket bana ulaştığında çok mutlu oldum. İçinde çeşitli çay için ayrı bardak tasarlamış...

Gelen basın bültenindeki yazı çok etkileyici. Sizlerle paylaşmak istedim. :)

"Moderatörlüğünü kimya mühendisi ve çay uzmanı Ece Erel'in yaptığı 'Çay Tadım Etkinliği"mize sommelier, çay ve kahve uzmanları, sektör profesyonelleri ve tasarımcılar katıldı. Bergsen Galeri'de düzenlenen ve yarım gün süren etkinlik dört kategoride yapıldı. Karadeniz siyah çayı, Karadeniz yeşil çayı, bitki çayı ve early grey poşet çayı farklı cam bardaklarda test edildi. Tadımlar yapıldı. Çay tiplerinin aroma ve gövdesiyle uyumu, ısıyı muhafaza edebilirlikleri, görsellikleri detaylı puantaj tablosu üzerinde değerlendirildi.

Değerlendirilmeler sonucunda, Karadeniz siyah çayı ince belli çay bardağı, Karadeniz yeşil çay için geleneksel uzakdoğu çay kasesini andıran cam bardak, bitki-ada çayı için kadeh tipli çay bardağı, Earl Grey poşet çay için ise büyük hacimli kulplu cam bardak seçildi."